Zespół ekspertów
- Dr hab. inż. Artur Łagosz
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademia Górniczo-Hutnicza – Przewodniczący - Dr inż. Grzegorz Bajorek prof. PRz
Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, Politechnika Rzeszowska - Dr inż. Przemysław Czapik
Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Świętokrzyska - Mgr inż. Piotr Kijowski
Stowarzyszenie Producentów Cementu - Mgr. Inż. Krystian Jurowski
Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Opolska
REGULAMIN PRACY KAPITUŁY ZNAKU I ZESPOŁU EKSPERTÓW organów uczestniczących w procesie udzielania uprawnień do używania przez Producentów Cementu WSPÓLNEGO ZNAKU TOWAROWEGO GWARANCYJNEGO „PEWNY CEMENT”.
- Postanowienia ogólne
- Kapituła Znaku oraz Zespół Ekspertów są organami powołanymi przez Stowarzyszenie Producentów Cementu z siedzibą w Krakowie (dalej: Stowarzyszenie) na użytek udzielania uprawnień i sprawowania kontroli spełniania wymogów niezbędnych do używania Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement” (dalej: Znak Gwarancyjny „Pewny Cement”), na zasadach określonych w Regulaminie Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement”.
- Zarówno Kapituła Znaku, jak i Zespół Ekspertów nie są organami wewnętrznymi Stowarzyszenia, ani jego zewnętrznymi jednostkami organizacyjnymi.
- Skład, powołanie i ustanie mandatu do sprawowania funkcji członka Kapituły Znaku
- W skład Kapituły Znaku wchodzi od czterech (4) do sześciu (6) członków, to jest: Przewodniczącego Kapituły Znaku, którym jest każdoczesny Przewodniczący Stowarzyszenia oraz członków zwykłych powoływanych przez Zarząd Stowarzyszenia na czas nieoznaczony. Członek zwykły Kapituły Znaku może być w każdej chwili odwołany przez Zarząd Stowarzyszenia.
- Członkiem Kapituły Znaku powoływanym przez Zarząd Stowarzyszenia może być osoba, która pełni co najmniej jedną z następujących funkcji: dyrektor instytucji naukowo-badawczej, pracownik naukowy wyższej uczelni technicznej, członek Polskiej Akademii Nauk, przedstawiciel organizacji konsumenckiej.
- Mandat do sprawowania funkcji Członka Kapituły Znaku wygasa w przypadku:
- odwołania przez Zarząd Stowarzyszenia,
- utraty funkcji, o której mowa w pkt 2.2. niniejszego Regulaminu,
- złożenia rezygnacji,
- śmierci członka.
- Organizacja i funkcjonowanie Kapituły Znaku
- Kapituła Znaku podejmuje swoje decyzje w drodze uchwał. Z zastrzeżeniem pkt 3.4. niniejszego Regulaminu uchwały zapadają zwykłą większością głosów.
- Uchwały Kapituły Znaku mogą być podjęte, jeżeli wszyscy członkowie Kapituły Znaku zostali powiadomieni z siedmio (7) dniowym wyprzedzeniem o dacie, miejscu głosowania oraz przedmiocie planowanych uchwał.
- Uchwały Kapituły Znaku mogą być podjęte także bez wcześniejszego powiadomienia, o którym mowa w pkt. 3.2. niniejszego Regulaminu, jeżeli wszyscy członkowie Kapituły Znaku są obecni przy jej podjęciu i nikt z nich nie zgłosił sprzeciwu, co do podjęcia poszczególnych uchwał oraz ich treści.
- Uchwały Kapituły Znaku mogą być podejmowane w drodze głosowania pisemnego, jeżeli wszyscy członkowie Kapituły Znaku wyrażą na piśmie zgodę na uchwałę która ma być powzięta lub na głosowanie pisemne.
- Uchwały Kapituły Znaku są protokołowane. W protokole określa się co najmniej: treść uchwały, datę jej podjęcia, tryb w jakim uchwała została podjęta, osoby obecne przy jej podjęciu, a także ilość głosów oddanych „za”, „przeciw” uchwale oraz głosów „wstrzymujących się”.
- Uprawnienia i obowiązki Kapituły Znaku
- Do zakresu uprawnień i obowiązków Kapituły Znaku należy podejmowanie czynności i wydawanie pisemnych rekomendacji w zakresie udzielania i pozbawiania praw do używania Znaku Gwarancyjnego „Pewny Cement” Producentom Cementu w rozumieniu postanowień Regulaminu Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement”, którego treść stanowi załącznik do niniejszego Regulaminu.
- Szczegółowe uprawnienia i obowiązki Kapituły Znaku zostały określone w Regulaminie, o którym mowa powyżej w pkt 4.1.
- Skład, powołanie i ustanie mandatu do sprawowania funkcji członka Zespołu Ekspertów
- W skład Zespołu Ekspertów wchodzi od czterech (4) do sześciu (6) członków powoływanych przez Zarząd Stowarzyszenia na czas nieoznaczony. Członek Zespołu Ekspertów może być w każdej chwili odwołany przez Zarząd Stowarzyszenia.
- Pracami Zespołu Ekspertów kieruje jego Przewodniczący. Przewodniczącego powołuje i odwołuje Zespół Ekspertów spośród swoich członków. Członków Zespołu Ekspertów powołuje się spośród osób, które pełnią co najmniej jedną z następujących funkcji: pracownika Biura Stowarzyszenia Producentów Cementu, pracownika-eksperta instytucji naukowo-badawczej, pracownika naukowego wyższej uczelni technicznej, przedstawiciela organizacji konsumenckiej.
- Mandat do sprawowania funkcji członka Zespołu Ekspertów wygasa w przypadku:
- odwołania przez Zarząd Stowarzyszenia,
- utraty funkcji, o której mowa w pkt 2.2. niniejszego Regulaminu,
- złożenia rezygnacji,
- śmierci członka.
- Uprawnienia i obowiązki Zespołu Ekspertów
- Zespół Ekspertów podejmuje działania mające na celu zbadanie w zakładzie Producenta Cementu prawidłowości procesu produkcji Produktów Cementowych w rozumieniu postanowień Regulaminu Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement”.
- Szczegółowe uprawnienia i obowiązki Zespołu Ekspertów zostały określone w Regulaminie, o którym mowa powyżej w pkt 6.1.
- Postanowienia końcowe
- Członkowie Kapituły Znaku i Zespołu Ekspertów za wykonywane czynności w ramach pełnionych przez siebie funkcji mogą otrzymywać wynagrodzenie.
- Zasady i wysokość wynagrodzenia, o którym mowa w pkt 7.1. niniejszego Regulaminu określa Dyrektor Biura Stowarzyszenia.
- Niniejszy Regulamin posługuje się terminologią i pojęciami, które zostały zdefiniowane i zastosowane w Regulaminie Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement”.
- Znaczenie w niniejszym Regulaminie pojęć i terminologii, o której mowa powyżej w pkt 7.1. odpowiada ich znaczeniu w Regulaminie Wspólnego Znaku Towarowego Gwarancyjnego „Pewny Cement”.
Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie? Zapytaj eksperta